PRAKSİS GENÇLİĞİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAKSİSAnasayfaPRAKSİS TVLatest imagesGaleriAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» MISIR'DA NELER OLDU?
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePaz Şub. 27, 2011 10:41 pm tarafından olric

» 2010 YILININ EN İYİ 10 FİLMİ!!!
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePerş. Ara. 30, 2010 10:42 am tarafından olric

» ALSANJACK - Çisem ERKAYA
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 2:18 pm tarafından olric

» Iraklıları insan olarak görmüyordum
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimeSalı Ara. 21, 2010 11:31 am tarafından olric

» RANDEVU İSTANBUL FİLM FESTİVALİ..
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 11:03 am tarafından olric

» İnsan Hakları Belgesellerinde Rachel...
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimeÇarş. Ara. 15, 2010 11:23 am tarafından olric

» ALAVARA
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 10:48 am tarafından yoldaş

» NEFRET SUÇLARINA KARŞI BULUŞUYORUZ...
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 10:30 am tarafından yoldaş

» rockmanifesto - küçük iskender
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimeÇarş. Ara. 01, 2010 11:53 pm tarafından yoldaş

PRAKSİS HABER LİSTESİ
Click to join gencpraksisdergisi

Genç Praksis Dergisi haber listesine gitmek için tıklayın!

EMEK HABERLERİ

Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ

YazarMesaj
praksist_baris
Yönetici
praksist_baris

Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Empty
MesajKonu: Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ   Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Icon_minitimeCuma Mayıs 14, 2010 7:51 pm

Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen 13. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 13 Mayıs perşembe günü ödül töreniyle sona erdi.

6 Mayıs’ta başlayan festivalde hafta boyunca 28 ülkeden 95 yönetmenin 100 filmi gösterildi, atölye çalışmaları, söyleşiler, konferans ve paneller düzenlendi.

Festivalin Kızılırmak Sineması’nda yapılan kapanış töreni de renkli görüntülere sahne oldu. Merve İldeniz ve Sermet Yeşil’in sunuculuğunu üstlendiği törende “Genç Cadı” de sahibini buldu.

Bu yılın “Genç Cadı”sı Damla Sönmez!
Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ Damlasonmez02

Festivalin ilkini geçen yıl verdiği “Genç Cadı Ödülü”ne bu yıl 36 oyuncu aday gösterildi. Adaylardan Berrak Tüzünataç, Selma Ergeç ve Damla Sönmez de kapanış töreninin konukları arasındaydı. Dört üniversiteden akademisyenler, sinema profesyonelleri ve bu alana ilgili kişilerden oluşan Festival Danışma Kurulu’nun oylarıyla bu seneki “Genç Cadı Ödülü”, Bornova Bornova filmindeki rolüyle Damla Sönmez’e verildi. Kurul, ödülü ve gerekçesini şöyle duyurdu:

“Erkek çocukların dilini konuşurken bile kendi dilini aradı. Sağlam durabilmek
için ‘kötü’ olması gerektiğine inandırılmış, sert ama korunaksız kadın karakteri, gerçekçi ve genç bir oyunculukla başarıyla canlandırdı.
Birmahalle fonunda tüm yaşam alanlarını ele geçirmiş erkek dünyasında kötü kız olmayı seçmiş Özlem rolüne kattığı derinlik ve sıradan hayatların nasıl sıra dışı hikayelere dönüşebileceğini gösteren oyun gücüyle, Bornova Bornova filminin oyuncularından Damla Sönmez ‘Genç Cadı Ödülü’nü almaya hak kazandı.”

Ödülünü geçtiğimiz yılın "Genç Cadı"sı Elit İşcan'dan alan Sönmez, şunları söyledi: "Ben festivale çok teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü Bedia Muvahhit, Afife Jale ve Neyyire Neyir için almak istiyorum. Onlar kötü olarak mimleneceklerini düşünselerdi, bu riski alamasalardı, o sahneye çıkamasalardı biz şu an bu ülkede burada olmayabilirdik. Bu ödülü onlar için alıyorum. Ekibime ve aileme çok teşekkür ediyorum."

Bu yılın "GENÇ CADI"sı: DAMLA SÖNMEZ
1 sayfadaki 1 sayfası