PRAKSİS GENÇLİĞİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAKSİSAnasayfaPRAKSİS TVLatest imagesGaleriAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» MISIR'DA NELER OLDU?
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePaz Şub. 27, 2011 10:41 pm tarafından olric

» 2010 YILININ EN İYİ 10 FİLMİ!!!
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePerş. Ara. 30, 2010 10:42 am tarafından olric

» ALSANJACK - Çisem ERKAYA
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 2:18 pm tarafından olric

» Iraklıları insan olarak görmüyordum
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimeSalı Ara. 21, 2010 11:31 am tarafından olric

» RANDEVU İSTANBUL FİLM FESTİVALİ..
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 11:03 am tarafından olric

» İnsan Hakları Belgesellerinde Rachel...
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimeÇarş. Ara. 15, 2010 11:23 am tarafından olric

» ALAVARA
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 10:48 am tarafından yoldaş

» NEFRET SUÇLARINA KARŞI BULUŞUYORUZ...
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 10:30 am tarafından yoldaş

» rockmanifesto - küçük iskender
DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimeÇarş. Ara. 01, 2010 11:53 pm tarafından yoldaş

PRAKSİS HABER LİSTESİ
Click to join gencpraksisdergisi

Genç Praksis Dergisi haber listesine gitmek için tıklayın!

EMEK HABERLERİ

DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)

3 posters
YazarMesaj
praksist_baris
Yönetici
praksist_baris

DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Empty
MesajKonu: DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)   DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 11:36 pm

Yönetmen
David Fincher

Senaryo
Chuck Palahniuk, Jim Uhls

Görüntü yönetmeni
Jeff Cronenweth

Müzik
The Dust Brothers

Tür:
Dram

Yapım:
ABD 1999 139 dakika (Renkli)

Yapımcı Firmalar:
Fox 2000 Pictures

Internet adresi:
www.foxmovies.com/fightclub

İlk kural: Kimseyle Fight Club hakkında konuşma!"
Chuck Palanhiuk adlı genç bir yazarın ilk romanı olan "Fight Club" sonunda David Fincher tarafından sinemaya uyarlandı.
Filmde ailesi ve yakın arkadaşları olmayan yalnız ve genç bir yuppie (Edward Norton) günün birinde çok çok özel bir başka yuppie olan Tyler Durden (Brad Pitt) ile tanışıyor. Durden kendi gibilerden oluşturduğu bir grup genç yuppie ile "Fight Club" adlı bir klüp kurmuştur. Bu kulübe üye olanlar haftasonları sokaklarda kavga etmedirler. Giderek moda olan bu tür klüpler Tyler Durden'ın da ünlenmesine sebep oluyor. Ya da yeni jenerasyonun bir mesihi. Ancak ortaya çıkan Marla (Helena Bonham Carter) adındaki genç bir kız ortalığı bayağı karıştırıyor.

DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) 4994

Nacizane İzleyici yorumum..
Film geriye dönüşle başlıyor beni etkileyen bir teknikti bu.. sevmişimdir hep geriye dönüşleri. Başlangıcında psikolojik sorunlar yaşayan birinin hayata tutunuşu ve çektiği acılardan daha büyüklerini yaşayanları görmesi onu çok etkiliyordu. Tabi izlerken benide düşündürmedi değil "testis kanseri" nedir diye Smile Neyse hikayenin devamında sabuncu biriyle tanışan kahramanımız birden evinin havaya uçtuğunu öğreniyo ve hayatı bundan sonra büsbütün değişiyor. Filmin sonu harika bir sonla kapanıyo ve birazda Türk Filmi gibi "Mutlu Son"
Ve son olarak "sahip oldukların sana sahip oluyor"
yoldaş
Praksist - Yazar
yoldaş

MesajKonu: Geri: DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)   DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePerş. Nis. 09, 2009 11:37 am

Bizim neslimiz Büyük Depresyon'u ya da Büyük Savaş’ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız...

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Simdi bunu anlamaya başlıyoruz...

Tyler Durden

Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür...
Anlatıcı

praksist_baris
Yönetici
praksist_baris

MesajKonu: Geri: DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)   DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePerş. Nis. 09, 2009 12:02 pm

"sahip oldukların sana sahip oluyor"
olric
Praksist - Yazar
olric

MesajKonu: Geri: DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)   DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePerş. Nis. 09, 2009 12:28 pm

biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz, başka bir kadının aradğımız şey olduğunu hiç sanmıyorum

Tyler Durden
olric
Praksist - Yazar
olric

MesajKonu: Geri: DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)   DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP) Icon_minitimePerş. Nis. 09, 2009 12:32 pm

" Herşey Suretin, Suretinin Sureti... "

" Derin Uzay Araştırmaları Hızlanınca, Herşeyin İsmini Şirketler Koyucak..
(IBM Yıldızı, Microsoft Galaxisi, Sturbucks Gezegeni) "

" Her Gece Ölüyor, Her Gece Yeniden Doğuyordum.. Yeniden.. "

" Marla; Büyük Turist. Onun Yalanı, Benim Yalanımı Yansıtıyordu.. "

" İnsan Uykusuzluk Çekerken; Aslında Hiç Uyumuyor Ve Hiçbir Zamanda Uyanık Duramıyor.. "

" Hala Burdayım.. Ama Ne Kadar Sürer Bilmiyorum.. Bu Konuda Kimse Bişiy Söylemiyor Ama İyi Bi Haberim Var..
Artık Ölümden Korkmuyorum.. Şu Anda Bayaa Yalnız Bi Yerdeyim.. Kimse Benimle Sevişmiyor..
Sona Bu Kadar Yakınken Tek İstediğim Son Bi Kez Sevişmek..
Dairemde Ponro Filmler, Kayganlaştırıcılar Ve Emunitrit Var.. "

" Eğer Bi Tümör'üm Olsaydı; Adını Marla Koyardım.. Marla!! Damağındaki O Küçük Çizik..
Dilinle Oynamasan Hemen Geçer.. Ama Duramıyosun.. Oynuyosun.. "

" Marla'nın Felsefesi Her An Ölebileceğiydi.. Asıl Trajedi ÖLMEMEM !! Diyordu.."

DÖVÜŞ KULÜBÜ (FIGHT CLUP)
1 sayfadaki 1 sayfası